Menu:

Zdravotní masáže Praha pomohou od bolesti

Trápí Vás bolesti krční páteře a ráda byste Vaše zdravotní problémy řešila s fyzioterapeutem Praha? Navštivte Rehabilitační centrum Rehazone a udělejte něco pozitivního pro Vaše zdraví. Kontaktní údaje i veškeré informace o tomto rehabilitačním centru najdete zde www.rehazone.cz

Fáze zdravotní masáže

Zdravotní masáž Praha je založena na kombinaci hloubkové, uvolňující masáže a fyzioterapeutických technik. Fyzioterapeut techniku zdravotní masáže přizpůsobí Vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu. Při zdravotní masáži dochází ke kombinaci masážních, vazivových, relaxačních a lymfodrenážních technik. Zdravotní masáž se skládá z několika fází. Nejprve je lidský organismus zbaven zvýšeného psychického napětí. K tomu účelu jsou voleny relaxační techniky masáže. Poté postupně fyzioterapeut uvolňuje svaly podél páteře, šíjových a pánevních svalů. V mobilizační fázi je vyšetřen rozsah kloubní hybnosti celé páteře a kloubů, s nimiž úzce souvisí Vaše zdravotní potíže. Poté následuje fáze protahovací. Na závěr je zařazena antistresová masáž šíje a hlavy. Během zdravotní masáže fyzioterapeutům napomáhá přístrojová masáž, která tělo zbavuje bolesti i svalových spasmů.


Kdy je  žádoucí použít terapeutickou zdravotní masáž

Zdravotní terapeutickou masáž lze použít při bolesti zad, šíje a horních končetin. Tento typ masáže byl speciálně vyvinut pro klienty, kteří tráví dlouhé hodiny v zaměstnání u počítače. Masáž zad a antistresová masáž šíje a horních končetin se specializuje na uvolnění přetížených zádových svalů, svalů šíje a lopatek. Hlavním cílem je pomoci od bolesti přetíženého svalstva paží, předloktních svalů a svalů ruky. Právě z těchto bodů bolest vychází a pokračuje až do oblasti krční páteře. Bolest může způsobit rovněž záněty šlach předloktí nebo ruky a loketních kloubů. Druhou možností je masáž dolních končetin a bederní páteře a ta je přednostně určena pro ty, kteří se potýkají s bolestmi bederní páteře způsobenou ztuhlostí a zkrácením svalstva v dolních končetinách.

27. 09. 2017