Menu:

Oční klinika Praha 6

Trápí Vás zdravotní problémy očí? S oční klinikou Praha se Vám může podařit úspěšně se zbavit všech potíží s Vašimi očima. Oční kliniku Praha můžete navštívit v Praze 6 na Vítězném náměstí. Tato oční klinika se zaměřuje na všechny operace refrakční chirurgie. Pacientům nabízí vlastní laserové metody, které byly vyvinuty doktorkou Rau. Mezi nejoblíbenější metodu patří zejména Lasek Viscodissekci. Pod zkratkou LASEK se skrývá název Laser Epithelial Keratomileusis. Jedná se o laserový zákrok, který se používá ke korekci nižší, střední a vyšší krátkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu. 

O této metodě si můžete více přečíst na těchto webových stránkách www.dr-rau.cz/operace-oci/lasek.  Při operaci dochází k dokonalému znecitlivění povrchu oka za pomocí anestetických kapek. Okolí oka je při operaci kryto sterilní rouškou a pod víčky je umístěn malý rozvěrač, který brání mrkání v průběhu operace. Lékař v průběhu operace pomocí epimer laseru odstraňuje mikroskopické částečky tkáně povrchu ok. LASEK na rozdíl od metody LASIK ovlivňuje pouze povrchní oblasti rohovky.

Na rozdíl od metody LASIK není při metodě LASEK prováděn žádný řez. Obnova zraku na úroveň dobrého vidění po LASEK obvykle trvá několik dní. Obnova zraku na úroveň dobrého vidění po provedení laserové operace LASEK obvykle trvá několik dní.

Hladký a lesklý povrch oka po čtyřech dnech opět umožňuje čištění vidění. Po zhojení epitelu se můžete bezstarostí vrátit do zaměstnání, řídit automobil a činit řadu dalších aktivit, bez kterých si nedovedete představit Váš život. K úplné stabilizaci zraku dochází většinou v průběhu druhého až třetího měsíce po LASEK.

14. 08. 2014