Menu:

Očista organismu

V dnešní době je více než nutné, a to jak kvůli vlivu mnoha civilizačních faktorů, tak také kvůli nesprávnému složení stravy a vadnému pohybovému režimu, čas od času detoxikovat tělo. Trápí vás exémy? Trpíte často bolestmi hlavy? Jste vyčerpaní? Mrzutost je součástí každého vašeho dne? Jste nesoustředění? Přibíráte na váze i přesto, že se snažíte jíst pravidelně a nepřejídáte se na noc? I to mohou být příznaky toho, že je váš organismus zanesen škodlivými látkami a potřebuje očistu. Velmi sterou metodou, je například tzv. hydrocolon terapie. Že nevíte, co se pod tímto cizím názvem skrývá? Pokusíme se vám tuto terapii v několika následujících řádcích představit.

Hydrocolon terapie je poměrně běžnou procedurou, která bývá součástí prevence i terapie, v rámci níž bývá očištěn váš trávicí systém pomocí klasického výplachu. Nejedná se o módní výstřelek poslední doby, tuto metodu znali již naši dávní předci, kteří věděli, že díky výplachu střev bude jejich organismus správně fungovat a budou se cítit mnohem lépe. V dnešní době jsou takové procedury nutné z mnoha důvodů. Nejen kvůli nevhodnému životnímu stylu, špatným stravovacím návykům, ale také kvůli častému užívání moderních léků, zejména antibiotik, které ničí střevní mikroflóru a podporují tak některé nemoci zažívacího traktu. Výplach tlustého střeva tak nabízí naprosto jedinečnou a významnou pomoc.

S očistou organismu můžete začít i sami doma. Například tím, že do jídelníčku zařadíte také ovocné či zeleninové nápoje a zařadíte do své životosprávy více pohybu. Nemusíte hned začít navštěvovat fitness centra a posilovny, pro začátek stačí třeba každodenní chůze, která bude trvat alespoň třicet minut v kuse. Nevíte-li si rady, jak správně postupovat a co například zařadit do vašeho jídelníčku, můžete například na stránkách www.cordeus.cz/sluzby/detoxikace/nalézt mnoho informací, rad a doporučení. Nebo můžete navštívit odborníky, kteří vám s očistou organismu rádi poradí.

 

 

26. 02. 2016